NFC گوشی چیست و چگونه باید از آن استفاده کنید؟ مجله تکنولوژی ایسل | gadgets361

موبایل‌هایی که کوچک شده بودند، پس از چند سال دوباره تغییر رویکرد دادند و بزرگ‌تر شدند. در‌حقیقت بعد از دوره‌ای که فیچرفون‌ها در بازار حکمرانی کردند، شرکت‌ها روح تازه‌ای به بازار دمیدند و گوشی‌هایی با نمایشگر بزرگ و کارایی بالاتر را عرضه کردند. گوشی‌های بلک‌بری، سونی اریکسون و گوشی‌های سری نوکیا N تبدیل به حکمرانان بازار شدند تا اینکه نوبت به گوشی‌های بدون کیبورد رسید؛ رویکردی که هنوز هم ادامه دارد. برقراری ارتباط در طول تاریخ حیات انسان اشکال گوناگونی به خودش گرفته و همیشه در حال پیشرفت بوده. فناوری NFC گوشی یکی از همین موارده که امروزه در گوشی‌های هوشمند نقش مهمی رو ایفا می‌کنه.

http://ebtekarkhodro.ir

البته سوال بزرگ این است که چه فناوری جایگزین گوشی هوشمند خواهد شد؟ بیل گیتس اخیراً اعلام کرده است که خالکوبی‌های الکترونیکی فناوری نسل بعدی خواهند بود که جایگزین تلفن‌های هوشمند می‌شوند. خالکوبی‌های الکترونیکی ریزتراشه‌هایی هستند که روی پوست شما می‌چسبد تا اطلاعات شخصی مانند داده‌های پزشکی یا ورزش را نظارت و جمع آوری کند. در حال حاضر، مطالعات عمیقی روی خالکوبی‌های الکترونیکی با همکاری شرکت‌هایی مانند گوگل و Chaotic Moon در حال انجام است.

  • لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • می‌توانید بدون استفاده از دست، به سیری بگویید «تلفن من را مجددا راه‌اندازی کنید» و سپس وقتی از شما خواسته شد دستگاهتان را راه‌اندازی مجدد کنید، بگویید «بله».
  • اما این تکنولوژی هم صرفا می‌تواند گوشی را در فاصله‌ی 1 متری نسبت به شارژر، شارژ کند.
  • انتظار می‌رود هند در سال ۲۰۲۳ میلادی علیرغم هراس موجود درباره رکود جهانی سریع‌ترین رشد اقتصادی را در مقایسه با سایر اقتصاد‌های بزرگ جهان داشته باشد.
  • با استفاده از این زبان طراحی می‌توان نه تنها گوشی‌های هوشمند بلکه انواع گوناگونی از دستگاه‌ها یا ملزومات جانبی را به صورت بسط پذیر طراحی کرد تا در مواقع نیاز به حمل و نقل، فضای کمتری را اشغال کنند.

همچنین در هنگام کاهش سطح انرژی ذخیره شده در این مجله خبری موبایل و تکنولوژی‌ها نیز همچنان نیاز است که برای ساعت‌ها گوشی خود را به کابل‌ برق متصل کنیم و در این هنگام استفاده‌ خاصی از آن‌ها نداشته باشیم. ما حدس می زنیم این ویژگی مفیدترین ویژگی در میان ۸ نوآوری برتر فناوری هوشمند در سال ۲۰۲۰ باشد. پوشش شیشه ای گوشی های هوشمند بسیار آسیب پذیر است، همچنین یکی از گرانترین قطعات هنگام تعمیر دستگاه است.

(تصویر) موبایل عجیب این کارخانه نوشابه‌سازی معرفی شد!

به عبارتی دیگر این تراشه‌ها تمامی قابلیت‌های گوشی‌های امروزی و عینک‌های هوشمند آینده را دارند اما در قیاس با آ‌ن‌ها دسترسی راحت‌تری دارند. با توجه به اینکه این تراشه درون مغز انسان قرار می‌گیرد، همیشه در دسترس خواهد بود و دیگر نیازی نیست که کاربران در مواقع نیاز به دنبال آن بگردند. همچنین با توجه به این قابلیت، امکان سرقت و یا گم شدن این تراشه‌ها وجود نخواهد داشت که یک امتیاز مهم در قیاس با دستگاه‌های کنونی یا عینک‌های هوشمند خواهد بود. در حال حاضر کمپانی‌های مختلفی مشغول کار بر روی ایده عینک‌های هوشمند هستند. علاوه بر گوگل که این روزها مشغول ساخت نسخه جدیدی از عینک‌های Google Glass است؛ اینتل نیز در سال جاری میلادی چند محصول جدید در این حوزه معرفی کرده است. متاسفانه اخیراً اطلاعاتی منتشر شده است که نشان می‌دهد اینتل قصد دارد به دلایلی کار بر روی این محصولات را متوقف کند.

بررسی لپ تاپ ایسوس VivoBook R427FA ؛ کارآمد برای تحصیل و دورکاری

پشتیبانی شارژ سریع ۱۰۰ وات می‌تواند معیار سنجش گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۲۰ باشد. شیائومی فناوری شارژ سریع سوپر شارژ توربو ۱۰۰ وات را معرفی کرده که با ظرفیت باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپری می‌تواند تنها در ۱۷ دقیقه شارژ شود، این درحالی است که شرکت Vivo نیز بر روی فناوری شارژ سریع ۱۲۰ وات تمرکز دارد. گفته می‌شود که دستگاه‌هایی که به این نسخه از فست شارژ مجهز شوند تنها در ۱۲ دقیقه با ظرفیت ۴۰۰۰ میلی آمپر شارژ شود. اما ممکن است در آینده نزدیک تغییرات قابل توجه و ملموسی در این حوزه رخ دهد.