یادگیری ماشین لرنینگ را از کجا شروع کنیم؟

اصطلاح هوش مصنوعی چیزی دربارهی نحوهی حل این مسائل نمیگوید. چالشهای جهان پیچیده هستند و نیازمند سیستمهای پیچیدهای برای حل آنها هستند. وبسایتها محصولات، فیلمها و آهنگها را براساس آنچه قبلا خریدهایم، تماشا کردهایم یا به آنها گوش دادهایم، به ما توصیه میکنند. شما ننشستید و املاء و گرامر را قبلا از برداشتن اولین کتابتان بیاموزید. مایکروسافت آفیس مجموعه ای از برنامه های کاربردی دسک تاپ است که به طور خاص برای استفاده در دفاتر محل کار یا کسب و کارهای تجاری طراحی شده است که به 35 زبان مختلف در دسترس است. هارپ واژه ای است که در سال های اخیر هنگام بروز حوادث طبیعی سر زبان ها می افتد. به همین دلیل است که آینده هوش مصنوعی در مراقبت های بهداشتی بسیار روشن است. دلیلی که محققین اولیه برخی مسائل را بسیار سختتر یافته بودند، این بود که مسائل با تکنیکهای اولیهی مورد استفاده در هوش مصنوعی قابل حل نبود. با ادامه این مطلب ما را همراهی کنید. در ادامه مراحل را توضیح خواهیم داد و روش هرکدام را شرح میدهیم. هیدگر در مبحث تکنولوژی توضیح همین سؤال باشد.

از جمله معروفترین الگوریتمهای رگرسیون میتوان رگرسیون خطی، رگرسیون لجستیک و درخت تصمیم را نام برد. نوع الگوریتم به نوع (دارای برچسب یا بدون برچسب) و مقدار داده در مجموعه دادههای آموزش و نوع مسئلهای که باید حل شود بستگی دارد؛ انواع متداول الگوریتمهای یادگیری ماشین برای استفاده با دادههای دارای برچسب شامل الگوریتمهای رگرسیون، درخت تصمیم و الگوریتمهای مبتنی بر نمونه هستند؛ در سمت دیگر نیز الگوریتمها برای دادههای بدون برچسب عبارتند از الگوریتمهای خوشهبندی، الگوریتمهای تداعی و شبکههای عصبی. در بعضی موارد، دادههای آموزشی با برچسب زدن مشخص و تقسیمبندی میشوند. تفاوت اصلی این است که در این حالت دیگر مرحله آموزش میوه به ربات را نداریم و ربات با اسامی و ظاهر میوهها آشنا نیست. بله، خوشبختانه، دیگر برای کارفرمایان امروز مدرک دانشگاهی خیلی مهم نیست. همچنین استنباط بیزی هم یکی دیگر از مباحث مهم و پرکاربرد در ماشین لرنینگ است.

یادگیری ماشین یکی از شیوه های نوین در علم کامپیوتر می باشد که به وسیله آن میتوان به کامپیوتر قدرت تصمیمگیری داتک همانند یک انسان بتواند فکر کند و تصمیم بگیرد که در اصطلاح به آن ماشین لرنینگ نیز میگویند. بلکه انتظار میرود با رشد کاربرد این تکنولوژی، علاقه به بلاکچین و توسعه آن نیز توسعه پیدا کند. به این ترتیب، موتور نوآوری آمریکا کند میشود. به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، با گذشت حدود یکسال از آغاز جنگ تجاری میان آمریکا و چین و انجام چندین مرحله مذاکرات و رایزنیهای فشرده، سرانجام این مذاکرات بدوندستیابی به هرگونه توافق یا حتی دستاورد ملموسی به یکباره متوقف و رها شد. متوسط درآمد دانشمندان داده در آمریکا در زمان نگارش این مقاله سالانه در حدود 115.000 دلار در سال است.

این قابلیت تاکنون از چند زبان محدود پشتیبانی میکرد، بااینوجود مایکروسافت حدودا یکماه پیش اعلام کرد که پشتیبانی از زبانهای بیشتری را به این ابزار خواهد افزود و اکنون زبان فارسی در بین زبانهای پشتیبانیشده قرار دارد. سرویس sharepoint قابلیت ادغام و یکپارچه سازی با محصولات دیگر مایکروسافت مانند آفیس و پراجکت را نیز پشتیبانی میکند.آخرین نسخه شیرپونت ورژن 2019 میباشد. ویندوز ویستا بعد از ویندوز xp و با معرفی قابلتهایی جدید و گرافیکی با کد لانگهورن جدید معرفی گردید.هر چند این سیستم عامل خیلی موفق نبود ولی قابلیتهایی جذابی مانند رابط گرافیکی Aero ، امکانات مولتی مدیای قوی تر ،معرفی اینترنت اکسپلورر ورژن 7 ، استارن منوی جدید ، سرچ قوی تر در بین فایل ها و دایرکتوری ها ارائه نمود و کمبودها و مشکلات خود در این سیستم عامل را در ویندوز بعدی خود با نام windows 7 برطرف نمود. خبر خوب این است که این کار آسان تر از آنچه که تصور میکنید قابل انجام است. لازم به ذکر است که بیشتر آپدیتهای اپلیکیشنهای مایکروسافت شامل قابلیتهای جانبی مثل اضافه شدن دارک مود هستند اما توجه روز افزون این شرکت به تکنولوژی هوش مصنوعی میتواند منجر به ایجاد تحولی چشمگیر در زمینه نوشتن داکیومنتها، اتوماسیون صفحه گستردهها و سایر کارهای زمانبر در ورد، اکسل و پاورپوینت شود.

هماکنون مطلع شدیم که گفتار فارسی در بخش Read Aloud مرورگر اج فعال شده است و اگر از کاربران این مرورگر باشید میتوانید با فعال کردن آن، بهجای خواندن محتوای وب، به آن گوش دهید که میتواند بسیار کاربردی و سودمند واقع شود. این سرویسها طیف وسیعی از ابزارهای پشتیبانگیری، بازیابی، انطباق، اتوماسیون، زمانبندی و نظارت را ارائه میکنند که میتواند به مدیر ابر کمک کنند. لطفاً دیدگاههای خود را با کاربران ایران مدیر به اشتراک بگذارید. با این حال، اگر ماشین لرنینگ دربارهی تقلید یادگیری انسان است، چرا کاملا مغز انسان را تفلید نکنیم؟ AI یعنی کامپیوتری که بهنحوی رفتار انسان را تقلید کند. معلوم شد که راهحل صرفا تقلید رفتار انسان نیست؛ بلکه تقلید چگونگی یادگیری انسانها است. صرفا باید سند خود را در واندرایو ذخیره کنید، سپس با مراجعه به نسخهی تحت وب واندرایو، سند را باز کرده و روی سربرگ Editing کلیک کنید و در منوی باز شده، وضعیت فایل ورد را به حالت Viewing تغییر دهید؛ در ادامه در نوار اصلی روی Immersive Reader کلیک کنید. در صفحهی جدیدی که باز میشود، روی گزینهی پخش کلیک کنید تا گوینده شروع بهخواندن کند. حال روی YES بزنید. حال آدرس موجود را از File Explorer کپی کنید.

به عنوان مثال، یک مدل یادگیری ماشینی که برای شناسایی هرزنامه طراحی شده است پیامهای مناسب برای ایمیل را درک کرده، در حالی که یک مدل یادگیری ماشینی که یک ربات جاروبرقی را هدایت میکند، دادههای حاصل از برخورد فیزیکی در دنیای واقعی با اسباب و لوازم موجود در یک اتاق را فهمیده است. به عنوان مثال، یک مدل بینایی رایانهای که برای شناسایی سگهای نژاد ژرمن شپرد طراحی شده است، ممکن است در یک مجموعه داده از تصاویر مختلف سگهای دارای برچسب با عنوان انواع نژادها آموزش ببیند. الگوریتمها با استفاده از نمونههای برچسبگذاریشده همانند ورودیهای دارای خروجی موردنظر مشخص آموزش داده میشوند؛ برای مثال، یک قطعه از تجهیزات ممکن است دارای نقاط داده با برچسب F (شکستخورده) یا R(اجرا) باشد. یعنی یک سری کارها با الگو از قبل تعریف شده انجام شوند. اگر انویدیا برنامهای مشابه به این با پردازندههای گرافیکی معماری Ada Lovelace داشته باشد، میتوان انتظار داشت که سری RTX 40 در ماه آگوست یا سپتامبر عرضه شود.

حال File Explorer را باز کنید. برای پیدا کردن نسخه مایکروسافت اج، این مرورگر را باز کنید. مرورگر اج، مرورگر اصلی و پیش فرض ویندوز ۱۱ است. شما به صفحه اصلی پاداش بازگشتید. در حالی که در سیستمهای ماشین لرنینگ، برنامه نویس باید به صورت دستی ویژگیها را بر اساس نوع دادهها از جمله مقدار پیکسلها، شکل و موقعیت شناسایی کند، سیستمهای یادگیری عمیق سعی دارند که یادگیری ویژگیها را بدون مداخله انسان انجام دهند. یادگیری ماشین یک زیرشاخه معروف در هوش مصنوعی است که کمک میکند ماشینها یا کامپیوترها بتوانند بدون برنامهریزی مشخص و با الگو گرفتن از رفتار خودشان تصمیمگیری و عمل کنند. مرحله آخر استفاده از مدل با دادههای جدید و در بهترین حالت برای بهبود دقت و کارایی آن با گذشت زمان است. رایجترین مثال رگرسیون، رگرسیون خطی است که در آن یک رابطه خطی یا همبستگی بین متغیر پیشبینی کننده و متغیر پاسخ وجود دارد.

شیرپوینت یک پلتفرم یا بستر نرم افزاری تحت وب بوده که برای ایجاد و مدیریت پرتال سازمانها ، تعریف و مدیریت فرایندهای سازمانی ، مدیریت محتوای وب سایت ، تعامل پرسنل سازمان و کار گروهی ، جستجوی پیشرفته و هوشمند در محتواها و فایل های ذخیره شده ، مدیریت اسناد و داکیومنت ها ، اشتراک گذاری اطلاعات و خیلی موارد دیگر بکار میرود. پروژههای هوش مصنوعی با پروژههای نرم افزاری سنتی متفاوت است. اگرچه تمام این روشها اهداف یکسانی مانند استخراج بینش، الگوها و روابط جهت استفاده برای تصمیمگیری دارند؛ اما رویکردها و تواناییهای آنها با یکدیگر متفاوت است. با لاگین به حساب مایکروسافت خودتان میتوانید روی هر دستگاهی به ابزارهای بهره وری مایکروسافت دسترسی پیدا کنید و با استفاده از 1 ترابایت فضای وان درایوی که در اختیار شما قرار میگیرد، میتوانید همه جا بدون نیاز به استفاده از فلش مموری به فایلهای خودتان دسترسی پیدا کنید. حال روی آیکون جستجو کلیک کنید و command prompt را سرچ کنید. دستیارهای دیجیتال مانند گوگل اسیستنت یا سیری اپل در پاسخ به دستورات صوتی ما در وب جستجو میکنند و موسیقی پخش میکنند، حتی طبق دستور ما با فردی تماس میگیرند.

وقتی معادلۀ خط نهایی با کشف m و b به دست آمد، میتوان هر x که در سازمان به آن برخوردیم را به سیستم وارد کنیم و y متناظر با آن را پیشبینی کنیم. در همین راستا، دونالد ترامپ، رئیسجمهوری آمریکا در اسفند سالگذشته و در دیدار با فرمانداران و مقامات کاخسفید توافق نهایی را بسیار نزدیک توصیف کرد. امروزه تکنولوژی در مدارس یا به اصطلاح مدارس هوشمند بسیار اهمیت دارد. سامانههای الکترومکانیکی نانو NEMS که با استفاده از مواد نانو ساخته شدهاند نسبت به همتایان میکرومتری یا بزرگتر خود دارای بازده بسیار بیشتری هستند و ویژگیهای جدیدی دارند که میتوان از آن در ساخت تجهیزات مختلف استفاده کرد.

کارتهای گرافیک انویدیا برای سالها نزدیک به ۲۵۰ وات بودند و جهش Ampere به ۳۵۰ وات در RTX 3090 (و بعداً RTX 3080 Ti) تا حدودی بیش از حد احساس میشد. این مراحل معمولا توسط دانشمندان داده انجام میشود که از نزدیک با متخصصان یک تجارت، که در حال توسعهی مدل برای آنها هستند همکاری میکنند. ویندوز 7 زمان بوت مناسبی دارد ، سرعت اجرای برنامه ها و روشن و خاموش شدن ویندوز سریعتر از سیستم عامل های قبلی بوده و بوسیله windows defender تا حدی به امنیت سیستم کمک میکند.سیستم عامل های بعدی مایکروسافت ویندوز 8 و سپس 8.1 بودند و در حال حاضر آخرین نسخه سیستم عامل مایکروسافت با نام ویندوز 10 در دسترس میباشد. اطلاعات بیشتری برای کاربران ارائه شده تا تمام چیزهای لازم را دربارهی آن محصول بدانند.

به گفته کارشناسان فعال در حوزه فناوری بلاک چین در خصوص کاربردهای آن، بلاک چین علاوه بر کاربردهایی که در نظام اقتصادی و تبادلات مالی دارد، در واقع یک سیستم جدید برای نگهداری اطلاعات و فایلهای موردنیاز کاربران نیز به شمار میرود بدین ترتیب که کاربران در سیستمهای کنونی برای انتقال اطلاعات و فایلهای خود باید از یک دستگاه الکترونیکی متصل به اینترنت دادههای خود را آپلود و بارگذاری کرده تا بتوانند آن را برای مخاطبان موردنظر خود ارسال کرده و آنها نیز بتوانند به آن دسترسی پیدا کنند. امروزه، نمونههایی از یادگیری ماشین در اطراف ماست که مطمئنا همه در حال استفاده از آن هستیم. هدف در آن زمان، همانند الان این بود که کاری انجام شود تا کامپیوترها وظایفی را که به طرز منحصربهفردی انسانی هستند انجام دهند. اما معایبی هم دارد که در ادامه قصد داریم به بررسی آن ها بپردازیم. این در حالی است که به تازگی فیسبوک اعلام کرده مجموعه دادهای از تصاویر عمومی اینستاگرام به دست آورده است. یا اگر فردی اقدام به ترویج خشونت یا تهدید به بمب گذاری کرد، با اعلام خطر به مقامات مورد نظر میتوان از بروز حادثه جلوگیری کرد، یا اگر فردی به دنبال روشهای خودکشی بود، فورا اطلاعات تماس وی را به یک مسئول برای جلوگیری از او ارسال میکند.

حال امکان نصب مایکروسافت استور جدید روی ویندوز ۱۰ هم فراهم شده و موضوع این مقاله دیجیکالا مگ، آموزش کامل نصب مایکروسافت استور جدید روی سایت gadgets361 ویندوز ۱۰ است. برای فعالکردن قابلیت Read Aloud روی گزینهی سهنقطه در انتهای نوار اصلی کلیک کرده و روی Read Aloud کلیک کنید، سپس در نوار جدیدی که در پایین نوار اصلی نمایش ظاهر میشود روی گزینه Voice Options کلیک کرده و از قسمت Choose a voice، گزینهی Microsoft Dilara Online (Natural) – Persian (Iran) را انتخاب کنید. همانطور که گفتهشد یکی از همین ابزارها، نسخهی دسکتاپ و پلتفرمهای موبایل مجموعهی آفیس است و اضافهشدن قابلیت تبدیل متن به گفتار فارسی به برنامهی ورد از زیرمجموعهی آفیس که یکی از پراستفادهترین و پرکاربردترین ابزارهای مورد استفاده کاربران ایرانی است، میتواند تحول بزرگی در بهرهوری بیشتر کاربران از این نرمافزار ایجاد کند. یادگیری ماشین در حالت پیشرفتهتر تبدیل به هوش مصنوعی خواهد شد و میتواند در خیلی از زمینهها به کمک انسان بشتابد.