حمل بار با کشتی انواع روش‌های حمل‌ دریایی شرکت نمایندگی کشتیرانی ستاره آبی دریا | transemartlogistics

حمل بار با کشتی انواع روش‌های حمل‌ دریایی شرکت نمایندگی کشتیرانی ستاره آبی دریا | transemartlogistics

بدین مفهوم که خریدار تمام هزینه‌ها و مسوولیت‌های خسارت یا فقدان را از زمان گذاردن کالا کنار کشتی باید متحمل گردد. باید توجه داشت که برخلاف مقرارت فوب این مقررات خریدار را موظف می‌سازد تا تشریفات صادراتی کالا را انجام دهد. شیوه معمول این است که بارنامه در سه نسخه اصلی صادر می شود و در بندر مقصد تنها کافیست که دریافت کننده کالا، یک نسخه را که مربوط به اوست ارائه دهد.

– پیگیری آنلاین کانتینر و کشتی

ما در این مقاله قصد داریم هر آنچه لازم است درباره حمل با کشتی و مزایا و معایب آن بدانید را در اختیارتان قرار دهیم. این کشتی ها در حمل و نقل دریایی برای حمل بارهای جامد مورد استفاده قرار می گیرد. بارهایی مانند غلات، سیمان و یا مواد معدنی با استفاده از انواع کشتی فله بر در سطح بین المللی جابجا می شود. برای بارگیری و تخلیه این کشتی ها از جرثقیل های قاشقی شکل می بایست استفاده شود به همین دلیل بر روی عرشه فضای خاصی را برای آن ها طراحی کرده اند. برخی از کالاها به صورت فله ای و بدون بسته بندی ارسال می شوند و نیازی به پرداخت هزینه بسته بندی نمی باشد. این نوع کالاها دارای کشتی های مخصوصی می باشند که می توان از آن ها استفاده کرد.

ارائه خدمات کارآمد و مفید در این نوع حمل و نقل نقش موثری در تجارت موفق بین المللی خواهد شد. همچنین در نظر داشته باشید که 90 درصد از تجارت بین المللی هر کشور در جابجایی کالاها به حمل و نقل دریایی اختصاص دارد. در ادامه می خواهیم شما را با روند کاری حمل و نقل دریایی آشنا کنیم. حمل و نقل دریایی و ارسال بار با کشتی ، یکی از مقرون به صرفه ترین روش های حمل و نقل در سطح بین المللی است . به همین دلیل جای تعجب نیست که بیش از ۹۰٪ از کالاهای غیر عمده ای توسط کشتی های کانتینری حمل می شوند .

حمل و نقل دریایی کوتاه (حمل و نقل ساحلی)

با توسعه صنعت و مهاجرپذیر بودن کانادا، این کشور به یکی از قطب‌های تجاری جهان تبدیل شده‌ و به عنوان یکی از مقاصد برتر برای تجارت و کارگو دریایی شناخته شده است. وزن و اندازه کالا باید به گونه‌ای باشد که جعبه بتواند آن را تحمل کند. برای بسته‌بندی کالاهای بزرگ بهتر است از جعبه‌های چوبی و یا پالت پلاستیکی استفاده کنید. اگر قرار است خودتان بسته‌بندی را انجام دهید، از بسته‌های دوجداره و استاندارد استفاده کنید.

بارهایی مانند خاک، مواد معدنی، شکر، گندم و… از جمله این بارها هستند. شرکت ابتکار ترابر آماده همکاری در خصوص ارسال گروپاژ بار دریایی به بنادر دنیا و همچنین به صورت بالعکس از بندرگاه های سراسر دنیا به ایران است. در حمل دریایی با کشتی و به صورت کانتینری بارها به دو صورت کلی کانتینر اشتراکی LCL و یا کانتیر دربست FCL transemartlogistics.com حمل میشوند. عموما بارهای دریایی با کانتینر 20 فوت و یا کانتینر 40 فوت حمل میشود. اما حمل بارهای خاص به صورت قله ای یا بارهای مربوط به مایعات و گازها شرایط خاص خود را دارد.

  • در مسیرهای کوتاه و مخصوصا در مورد کشتی های تانکر این مشکلی رایج است زیرا ممکن است مواد نفتی در حالی که در کشتی در حال حمل می باشند چندین بار فروخته شوند.
  • حمل با کشتی یکی از مرسوم ترین و مقرون به صرفه ترین روش های حمل بار دریایی است.
  • شرکت حمل و نقل دریایی بین المللی دریا زمین اروند متخصص در حوزه حمل دریایی، ارائه دهنده خدمات صادرات و ارسال دریایی به کانادا به صورت کانتینری و فله می‌باشد.
  • حمل‌ دریایی بین‌المللی جزئی از زنجیرهخدمات بازرگانیسپاهان همراه به صورت door to door می‌باشد.
  • مدت زمان تقریبیحمل دریاییاز چین به طور میانگین حداقل ۲۵ روز به طول می‌انجامد.