بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران ۰۲۱۷۷۷۲۸۴۵۴ مشاوره حقوقی گروه وکلای آپادانا

بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران ۰۲۱۷۷۷۲۸۴۵۴ مشاوره حقوقی گروه وکلای آپادانا

کارآموز کانون وکلا دادگستری باید مدتی را به آموزش حرفه وکالت، زیر نظر کانون وکلا طی نماید که به این دوره زمانی، دوره کارآموزی گفته می شود. بله، مشاوره صرفا توسط افرادی انجام می شود که دانش آموخته رشته حقوق هستند ولی وکیل ضمن این که در حوزه حقوق دانش آموخته می باشد از سمت کانون وکلای دادگستری پروانه وکالت دریافت کرده است . از طرفی وکلای پایه دو دادگستری محدودیت‌هایی برای حضور در محاکم قضایی دارند و ممکن است نتوانند وکالت بسیاری از پرونده‌ها را بپذیرند. آن‌ها تنها می‌توانند در جرم‌های تعزیری که احکامی کمتر از ۱۰ سال حبس دارد در دادگاه و محاکم کیفری شرکت کنند. در محاکم حقوقی نیز وکیل پایه دو فقط زمانی که بازخواسته، ارزشی کمتر از ۵۰۰ میلیون ریال دارد اجازه حضور در پرونده را دارد. این محدودیت‌ها باعث می‌شود که وکیل پایه دو دادگستری در بسیاری از مواقع نتواند از شما دفاع کند بنابراین وکالت دادن به وکیل پایه یک دادگستری که اجازه ورود و حضور در همه پرونده‌ها و همه محاکم حقوقی و کیفری و … را دارد می‌تواند خیال شما را از مسائل حقوقی راحت کند.

مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل پایه یک دادگستری

گروه وکلای آپادانا در بخش‌های، حقوقی، کیفری، ملکی، ثبتی، بین المللی و دیگر امور حقوقی با ارائه مشاوره حقوقی، قبول وکالت و ارزیابی پرونده‌ها، موکلین را از روند رسیدگی، درصد موفقیت و شرایط کلی پرونده آگاه می سازد. همچنین برای افرادی که نیازمند تنظیم دادخواست و لوایح حقوقی هستند متون مورد نظر را توسط بهترین وکیل پایه یک دادگستری ارائه می‌دهد. این خدمات به صورت حضوری و غیر حضوری ارائه می شود تا متقاضیانی که کمبود وقت، کمبود بودجه و یا دوری مسافت را دارا هستند نیز بتوانند از این خدمات استفاده مناسب نمایند. وکلای پایه یک دادگستری از لحاظ دانش حقوقی بار ها امتحان خود را پس داده و به عنوان وکیل خبره و با مهارت شناخته خواهد شد.

وکیل به شخصی گفته می شود که از جانب افراد مختلف اعم از حقوقی یا حقیقی به موجب عقد وکالت برای انجام امور حقوقی مأمور می‌شود. وکالت یک عقد جایز است که در چارچوب مقررات قانون مدنی منعقد می‌شود و طرفین آن وکیل و موکل نامیده می‌شوند. بهترین وکیل پایه یک کیست؟ چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ چه خصوصیاتی برای وی در نظر است؟ در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت. وظیفه وکیل پایه یک دادگستری در انجام فعالیت و امور مربوطه چیست؟ در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت. معمولا شهرت وکلا بی دلیل نیست و وکلایی که در برخی از پرونده‌ها شهرت یافته‌اند، قطعا دارای تجربه و مهارت عالی هستند. بسیاری از وکلا صرفا در یک زمینه بخصوص مشغول به فعالیت هستند و به وکلای موفقی نیز در حوزه کاری خود مبدل شده‌اند و شهرت خوبی نیز پیدا کرده‌اند.

وکیل پایه یک دادگستری

پس در نتیجه شخصی که با این روش برای دفاع از حقوق خویشان خود وکالت گرفته راوکیلاتفاقی می‌نامند. با ورود تکنولوژی به زندگی انسان روند کندی گذشته کنار رفته و سرعت آن با شتاب بسیار زیاد در حال طی کردن است. باتوجه به تخصصی شدن رشته های مختلف تحصیلی و لزوم برخورداری از تخصص جهت بهره وری و موفقیت بیشتر استفاده از وکیل دادگستری می تواند وسیله ای جهت برخوردار شدن از تخصص افراد باتجربه در وکیل پایه یک دادگستری زمینه حقوقی گردد.

ابطال عملیات ثبتی کمیسیون‌های ثبتی

هنگامی که بسیجیان و افراد ایثارگر در موضوعات حقوقی و قضائی با مشکلاتی رو به رو می شوند، وکلای قضائی که در اجرای قانون حمایت قضایی و یا قانون سپاه از دفتر حمایت قضایی پروانه دریافت نموده اند، به عنوان وکیل ایثارگران و بسیجیان در مراجع قضایی حاضر شده و خود را با نام وکیل حمایتی معرفی می کنند. براساس قانون حمایت قضایی از کارمندان نیروهای مسلح و دولتی، در صورتی که کارمندان ارگانهایی مانند ارگانهای لشگری و کشوری در کارهای خدمتی با مشکلات حقوقی و قضایی مواجه شوند، سازمان محل خدمت او موظف است متخصصان حقوقی خود را به عنوان وکیل در اختیار کارمندان خود برای دفاع از آنهاقرار بدهد. منظور از وکیل تعیینی یا قراردادی این است که فردی شخصی را به عوان وکیل خود بر می گزیند و با تنظیم قرارداد وکالت او را برای دفاع از حقوق خود در مراجع قضایی نایب خود قرار می دهد. بنابراین داشتن تحصیلات حقوقی صرفا از شخص، یک وکیل متبحر و کاربلد نمی سازد بلکه به دنبال آن تجربه یکی از پررنگ ترین ویژگی های یک وکیل سنجیده می شود که البته داشتن تجربه با داشتن سن و سال بالا گاهاً ارتباطی ندارد .

وکیل پایه یک دادگستری در راستای انجام امر وکالت و پس از اخذ پروانه دارای یکسری حقوق قانونی است و در مقابل وظایف و تکالیفی را با توجه به قانون بر عهده دارد. اما در مقابل، اهمیت، اعتبار و آثار وظیفه مزبور ایجاب می نماید که وکیل دادگستری تکالیفی را نیز بر عهده بگیرد. روش های انتخاب وکیل برای افرادی که قصد انتخاب وکیل پایه یک دادگستری را دارند باید با توجه به پارامتر هایی که در متن فوق عنوان شد باشد. اما راه های جستجوی یک وکیل خوب برای سپردن وکالت به او چیست؟ این امر امروزه یکی از سوالات افراد و یکی از معضلات آنان در خصوص انتخاب وکیل پایه یک دادگستری متخصص در زمینه مورد نظر هست. سلام همانطور که در متن آورده شده در حال حاضر بعد از قبولی آزمون وکالت شخص کارآموز وکالت یا به عبارتی وکیل پایه دو میشود و این دلیل بر رجحان علمی وکیل پایه یک بر پایه دو نمیباشد و میتوان گفت این دو از نظر تجربه با یکدیگر متفاوت هستند. بر طبق قانون وکالت مصوب ۱۳۱۵ و لایحه استقلال کانون وکلای مصوب ۱۳۳۳ و قانون کیفیت اخذ پروانه دادگستری مصوب ۱۳۷۶، وکیل در دعوی باید شخصی باشد که پروانه وکالت از مراجع ذی صلاح برای وکالت دعوی داشته باشد.

  • موضوع وکیل پایه یک و دو و سه مربوط به قوانین سابق بوده و در حال حاضر وکیل پایه یک و کارآموز وکالت داریم اماا در برخی موارد تخلف وکیل میتواند موجب تنزل جایگاه وی از پایه یک به پایه دو باشد.
  • اخذ پروانه وکالت اتفاقی دارای هزینه‌هایی است که باید به کانون محل طرح دعوا پرداخت و مجوز لازم صادر گردد.
  • مجموعه پرونده های زیر در ضمره پرونده های کیفری قرار می گیرد که حضور یک وکیل کیفری با تجربه در این پرونده ها نتایج بهتر و عملکرد مناسبتری می تواند در بر داشته باشد .
  • امروزه وکالت شغلی تخصصی است و هر وکیلی در یک زمینه ی خاص کار میکند و در آن موفق است.
  • وکالت یک عقد جایز است که در چارچوب مقررات قانون مدنی منعقد می‌شود و طرفین آن وکیل و موکل نامیده می‌شوند.
رابطه وکیل و موکل در قالب عقد وکالت است قانون مدنی در ماده ۶۵۶، وکالت را عقدی (قراردادی) می داند که به موجب آن یکی از طرفین طرف دیگر را برای انجام امری نایب خود می کند. وکیل اتفاقی؛ وکیل اتفاقی وکیلی است که دانش آموخته حقوق و رشته های مرتبط باشد ولی هنوز اجازه وکالت نداشته باشد و دوره های خاص را نگذرانده باشد. اما به طور اتفاقی در روند دعاوی افراد نزدیک و خویشاوندان خود قرار گرفته است و در این حالت از سوی قانون اجازه پیگیری دعاوی مربوطه و دفاعیه را خواهد داشت. این افراد برای این مورد خاص و برای یک دعوا خاص اجازه یا پروانه وکالت دریافت می کنند در حالتی که هنوز دوره کارآموزی را نگذرانده و در آزمون نیز شرکت نکرده اند.

شماره تلفن وکیل پایه یک دادگستری در تهران

پس افرادی که می خواهند به عنوان وکیل فعالیت داشته باشند لازم است تا در آزمون وکالت دادگستری یا قوه قضاییه شرکت نمایند و نمره قبولی را دریافت نمایند. این آزمون زیر نظر و با قوانین کانون وکلای دادگستری برگزار خواهد شد که سازمان سنجش مسئول برگزاری و تصحیح آن است. وکیل سرا با همکاری تعدادی از وکلای پایه یک دادگستری عضو کانون وکلای دادگستری مرکز، و معدودی از قضات سابق، هم در موضوعات و پرونده های عمومی و هم در موضوعات و پرونده های تخصصی، حسب مورد، فعالیت حرفه ای دارد.