برنامه نویسی کامپیوتر چیست ؟

شرکت رایاننت (سهامی خاص) به عنوان اولین تامینکننده رسمی لایسنسهای اصلی محصولات مایکروسافت و تنها همکار تجاری رسمی مایکروسافت در ایران (Microsoft Partner) با سابقه فعالیت نزدیک به یک دهه در واردات عمده محصولات اورجینال مایکروسافت و همکاری با بیش از یکصد هولدینگ و سازمان دولتی، خصوصی و بین المللی شاخص و مطرح مستقر در ایران، مفتخر به ارایه تمامی محصولات نرمافزاری مایکروسافت به صورت مستقیم، با قیمت مناسب و بدون واسطه از طریق دفتر این شرکت (Talee Limited) در انگلستان به عنوان Partner & Solution Provider رسمی مایکروسافت می سایت gadgets361 باشد. این سهام، سهام بدون حق رای بود. آنچه در این شراکت مایکروسافت به اپل داد بسیار فراتر از سرمایه بود. ۵- سرمایه گذاری مستقیم خارجی(FDI): یک شرکت، معمولا یک شرکت چند ملیتی، تصمیم می گیرد تا محصولات خود را در خارج از کشور تولید کند یا برخی از منابع خود را در خارج از کشور سرمایه گذاری کند. همین سهام بدون حق رای، نکته کلیدی کل ماجرا بود؛ زیرا نشان میدهد که مایکروسافت نمیخواست مالک اپل شود و فقط در اپل سرمایهگذاری میکرد؛ اما سرمایه تنها چیزی نبود که مایکروسافت به اپل داد. بر اساس تعریفی دقیق، یادگیری ماشین شاخه ای از هوش مصنوعی (AI) متمرکز بر ساخت برنامه هاییست که از داده های یاد میگیرن و دقت آنها به مرور زمان و بدون نیاز به برنامه نویس افزایش پیدا میکنه.

علاقه مندان به ماشین ها همواره در پی شناخت بیشتر و نیز آشنایی با تکنولوژی های بکار رفته در ماشین ها دارند. در این ساختار ابتدا ماشین داده ای را دریافت کرده ، سپس آن را با حالت های مختلفی که از پیش برایش تعریف شده است ، مقایسه می کند ؛ حال در صورت وجود شباهت و تطابق ، برنامه کار خاصی را اجرا کرده و در غیر این صورت برنامه اجرا نمی شود . برای این کار ابتدا بر روی my computer یا this pc خود کلیک راست کنید و گزینه manage را انتخاب کیند. سپس شبکههای عصبی مصنوعی با استفاده از محاسبات ریاضی پیچیده و ایجاد سوالاتی با پاسخ صحیح و غلط دادهها را پردازش میکنند و دستهبندی آنها را بر اساس هدف مسئله انجام میدهند. فرقی نمیکند که شما یک دانشجو، دانش آموز، معلم، استاد دانشگاه، کارمند یا هر چیز دیگری باشید و تحت هر شرایط نیازمند بکارگیری ابزارهای نام برده شده آفیس بر روی کامپیوتر یا لپ تاپ خود خواهید بود. از دیگر ابزارهای تشخیص تکنولوژی سایت است که به شما امکان میدهد اطلاعات تماس و راهنمای مشاغل مورد نظر خود را پیدا کنید. نمونه ای از این روش سیستم دسته بندی Airbnb یا Google News هست که امکان گروه بندی استوری هایی با موضوع مشابه رو فراهم میکنه.

یادگیری عمیق برای استخراج یا تبدیل ویژگیهای دادهها یا نمایش آنها از مجموعهای از لایههای واحد پردازش غیرخطی استفاده میکند. اپل برای سود بیشتر همواره همه محصولات خود را خود طراحی میکرد و خود میساخت. پس یکی دیگر از دلایل کم بودن سود اپل همین قضیه بود. بهتازگی نتایج گزارش مالی سهماهه سوم سال 2022 مایکروسافت منتشر شده است که نشان میدهد این شرکت موفقشده تا بار دیگر رشد دورقمی را با مجموع درآمد 49.4 میلیارد دلاری و سود خالص 16.7 میلیارد دلار ثبت کند. در آن زمان استیو جابز به دلیل مشکلاتی که با هیئتمدیره اپل داشت، مجبور شده بود در سال ۱۹۸۵ از اپل بیرون بیاید.

جهان قبلاً شاهد تولید گجت های پوشیدنی هوشمند بوده است. کاربران عادی شاید شاهد تغییرات زیادی از پس تصمیم جدید مایکروسافت نباشند. اگرچه مدل جدید تراشه مشابهی دارد اما فاقد تغییرات سخت افزاری قابل توجه است. در سال ۲۰۱۸ نخستین لپتاپ هیبریدی مایکروسافت با ویندوز ۱۰ یعنی «سرفیس گو» (Surface Go) با تراشه NFC، دوربین سلفی ۵ مگاپیکسل با قابلیت تشخیص چهره برای ورود به ویندوز و دوربین اصلی مادونقرمز روانه بازار شد. مدل جدید “سرفیس گو ۳” مدل مینیاتوری تبلت “سرفیس پرو” است که قیمت آن بدون کیبورد از ۴۰۰ دلار شروع می شود و می تواند با تراشه Core i۳ اینتل پیکربندی شود که مایکروسافت می گوید ۶۰ درصد سریعتر از تراشه بکار رفته در “سرفیس گو ۲” است. تلاشهای صورت گرفته، حول محور استاندارد بدون رمز اتحادیه FIDO و کنسرسیوم وب جهانی شکل گرفته است. در سال ۲۰۱۶ مایکروسافت از ادغام بخش های PC و Xbox خبر داد و اعلام کرد که نسخهی جهانی جدید ویندوز، بر بازیهای کامپیوتری تمرکز خواهد داشت. استفاده از تجزیهوتحلیل پیشبینیکننده مبتنی بر این دانش میتواند عوامل ذکرشده را بهبود ببخشد و نتایج بهتری به همراه داشته باشد. به طور کلی هر گونه دخالت هوشمندانه بشر در آفرینش به منظور بهبود و عرضه فرآوردههای گوناگون با استفاده از جانداران زیستفناوری، در گروه زیستفناوری جای میگیرد.

پس همه مشاغل باید خود را برای تطابق با این موضوع آماده کنند و مناسب سازی های لازم از اکنون صورت گیرد. برای این امر از داده های سری زمانی کشورهای ایران طی سال های 1? خود سیستم با توجه به بررسی داده های وروردی الگوهایی برای خوشه بندی داده ها ارایه می کند. نرم افزار sql سرور محصول دیگر مایکروسافت بوده که برای ساخت و مدیریت بانک اطلاعاتی ( پایگاه داده ) بشمار میرود.sql server سرویسی است که روی یک سرور نصب میشود و برای ذخیره سازی ، بازیابی و مدیریت اطلاعات در قالب جداول اطلاعاتی که Table نام دارند بکار میرود.سرویس sql یک بانک اطلاعاتی از نوع رابطه ای یا relational database میباشد یعنی اطلاعات جهت ذخیره در قالب ستون و ردیف در جداولی خاص ذخیره میگردند.برای برقراری ارتباط با ساختار بانک اطلاعاتی sql server از زبان و استاندارد خاصی به نام T-SQL یا Transact Structured Query Language استفاده میگردد.این زبان دارای کد ها و دستورات خاص خود برای query گرفتن و مدیریت بانک اطلاعاتی sql میباشد. به عبارت دیگر کل منابع کلاس درس یک معلم را می توان در یک مکان مرکزی پیدا کرد.شروع کار با یک سامانه مدیریت یادگیری LMS یا نرم افزار آموزش مجازی LMS ممکن است دلهره آور به نظر برسد، اما کارشناسان پافکو آماده هستند تا سوالات شما در این زمینه را پاسخ دهند.

چرا یادگیری ماشین و دانستن در مورد آن اهمیت دارد؟ اعلام این خبر حاضران در مراسم را در بهت و سکوتی بدی فرو برد؛ زیرا هیچکس نمیفهمید که چرا باید اپل با بزرگترین رقیب خود که در حال بیرون راندن اپل از بازار بود، شریک شود. کاربران ویندوز 11 نگران اینترنت اکسپلورر نخواهند بود، زیرا این مرورگر حتی با نسخه قابلدسترس IE نیز عرضه نمیشود. کسبوکارها عمدتاً از حالت IE’s Edge برای برنامههای وب و سایتهایی که آنقدر قدیمی هستند که هنوز به اینترنت اکسپلورر نیاز دارند، استفاده میکنند. این موتور صرفاً برای حالت IE در Microsoft Edge وجود دارد و مایکروسافت میگوید که کماکان از این حالت در Edge حداقل تا سال 2029 پشتیبانی میکند.

به عبارت دیگر، علاوه بر معرفی داده، باید محتوای آن هم بیان شود. از سوی دیگر هم این شرکت اجازه استفاده از سیستمعاملش را به دیگران نمیداد. خرید سیستمعامل از مایکروسافت، به شرکتها این امکان را میداد که مجموعه آفیس مایکروسافت را هم نصب کنند تا بتوانند از مهمترین نرمافزارهای این مجموعه یعنی پردازشگر ورد و اکسل استفاده کنند. این گوشی ضد آب نبوده و امکان شارژ بی سیم ندارد. مایکروسافت سالهاست که درباره بازنشستگی اینترنت اکسپلورر هشدار میدهد و هنوز هم با احتیاط با اعلانها و تغییر مسیرها پیش میرود تا زمانی که این مرورگر بهطور کامل در ماههای آینده حذف شود. اینکه سیستمعاملش را نمیفروخت و در نتیجه بخشی از سود بالقوه خود را از دست میداد؛ اما این قضیه هم در مقایسه با دلیلی سومی که میآوریم چندان اهمیت ندارد.

برخی از کسبوکارها همچنان با بازنشستگی اینترنت اکسپلورر غافلگیر میشوند یا نمیتوانند بهموقع استفاده از آن را بهطور کامل حذف کنند. ازنظر معنوی، اینترنت اکسپلورر ازطریق این حالت ادامه خواهد داشت، اما دیگر خود برنامه اصلی IE وجود نخواهد داشت. اما راضی کردن ترامپ کاری دشوار به نظر میرسد چرا که دونالد ترامپ معتقد است چینیها از این برنامه برای جمع آوری اطلاعات شهروندان آمریکایی استفاده میکنند و در نتیجه این برنامه را تهدیدی که برای امنیت ملیمی داند. شرکتها و سازمانها هم از کامپیوتر برای کارهای همیشگی خود استفاده میکردند و مهمترین ابزار آنها هم مجموعه نرمافزارهای اداری بود. کشورها ممکن است روزی با هم بجنگند و مدتی بعد از جنگ متحد یکدیگر باشند. شرکتها و کشورها در دنیا همواره تعاملهای گوناگونی با هم دارند. کامپیوتری هم که نتوان روی آن نرمافزارهای ضروری را اجرا کرد، عملا بهدردنخور بود. Nikkei این هفته گزارش داد که برخی از سازمانهای دولتی و مؤسسات مالی در ژاپن در پاسخ به بازنشستگی IE کند بودهاند. این عینکها با سرویسهای پیامرسانی و به اشتراکگذاری اجتماعی به شما اجازه میدهند تا عکسها و ویدیوها را به طور مستقیم از دستگاه بارگذاری کنید. با پشتیبانی از فرمتهای بستهبندی محبوبتر مانند Win32 و Net، دیگر تنها UWP نخواهد بود و دارای ویژگیهای با کیفیت است.

مزیت لباس نسبت به لوازم جانبی کوچکتر مانند ساعت و دستبند این است که سطح بیشتری از بدن را پوشش میدهد و میتواند ارزیابی عمیقتر و مفیدی را به همراه داشته باشد. عمر باتری این محصول ۱۱ ساعت است که یک ساعت بیشتر از مدل قبلی است. همان قسمتی که کالاهایی را به شما پیشنهاد میدهد و میگوید افرادی که این کالای بهخصوص را خریدهاند، اینها را نیز مشاهده کردهاند. در 6 آگوست 1997 یعنی در همان بازه زمانی که اپل خبرنگاران و فعالان فناوری را در مراسم خود جمع میکند و محصولاتش را معرفی میکند، استیو جابز روی سن رفت و چیزی را اعلام کرد که همه را در شک فرو برد. علاوهبراین، این فناوری میتواند به کارشناسان پزشکی کمک کند تا دادهها را برای شناسایی روندها یا علائم قرمزی که ممکن است منجر به تشخیص و درمان بهتر شوند، تجزیهوتحلیل کنند. به همین دلیل شاید بهتر بود ما عنوان مقاله را اینچنین میگذاشتیم «چگونه مایکروسافت، خود و اپل را نجات داد؟ کاربران می توانند خدمات جدیدی را اضافه کنند، قابلیت های ذخیره سازی خود را افزایش داده و برنامه های جدیدی را در صورت استفاده ایجاد کنند، هیچ گونه نگرانی بابت کمبود رم، CPU، پردازنده، حافظه رم، پاور، هارد و مسائل سرور را ندارند.

درحالیکه مایکروسافت بهعنوان مرورگر پیشفرض ویندوز 11 به Edge مهاجرت کرده است، موتور MSHTML که اینترنت اکسپلورر را تأمین میکند هنوز بخشی از ویندوز 11 بهشمار میرود. احتمالاً هزاران کسبوکار مشابه و نمونههایی از استفاده از اینترنت اکسپلورر در سراسر جهان نیز وجود دارد. در حقیقت، با استفاده از این زبان، میتوانیم مجموعهای از نرم افزارها را طراحی کنیم که بتوانند از طریق دادههای ما یاد بگیرند. از طریق این سرویس، میتوان برنامههای تلفن همراه را برای گروههایی از کاربران یا مجموعه ای از دستگاهها مستقر کرد. یادگیری ماشینی بر توسعه برنامه های رایانه ای متمرکز است که می توانند به داده ها دسترسی پیدا کنند و از آنها برای یادگیری خود استفاده کنند. بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، مایکروسافت تبلت سرفیس پرو ایکس را هم معرفی کرد که فقط به وای فای وصل می شود و برای نخستین بار در سال ۲۰۱۹ با پشتیبانی LTE عرضه شده بود. همین قضیه در مورد شرکتها هم وجود دارد. اما وقتی استیو جابز بیشتر در مورد جزئیات این شراکت توضیح داد، قضیه بدتر هم شد. در بحث کنترل کیفیت، یک مثبت کاذب وقتی اتفاق میافتد که محصول با کیفیت خوب مردود میشود و یک منفی کاذب هنگامی اتفاق میافتد که محصول بیکیفیت توسط ماشین مورد قبول اعلام میشود.

برنامه­نویسان دیگر نیاز نیست هر بار وقتی دیتای جدید دارند، قوانین جدید بنویسند. به پایین صفحه بروید تا ببینید چند امتیاز برای دستیابی به هدفی که انتخاب کردهاید، نیاز است. مایکروسافت این حالت اینترنت اکسپلورر را برای Edge در سال 2019 ایجاد کرد و از کنترلهای قدیمیتر ActiveX که بسیاری از سایتهای قدیمی هنوز از آنها استفاده میکنند، پشتیبانی میکند. مایکروسافت سالهاست که تلاش میکند مردم را از استفاده از اینترنت اکسپلورر منع کند. مدل جدید این گوشی مانند مدل قبلی باز شده و دو صفحه نمایش ۵.۸ اینچی دارد که می توانند همزمان استفاده شوند. GeForce RTX 3080 Ti Founders Edition نمونهای آشکار از این بود که چگونه دما و سرعت فن نمیتوانند با پردازندههای گرافیکی داغتر سازگار شوند.

مطالعه و کار با داده هم حوزه مطالعاتی جداگانه محسوب میشود. ازآنجاییکه سهم اپل هم در بازار کامپیوتر فقط 8 درصد بود، مشخص بود که تولید نرمافزار برای سیستمعامل اپل چندان بهصرفه نبود. در فوریه سال 1997، اپل نکست یعنی شرکت فعلی استیو جابز را خرید؛ اما وضعیت اپل بهقدری بد بود که استیو جابز بابت این فروش از اپل پولی نخواست؛ اما بهجای آن 1.5 میلیون سهم از سهام اپل را دریافت کرد. سهم هر یک از شرکتهای اپل، ایسر و ایسوزتِک کامپیوتر بین پنج تا ۱۰ درصد است. پس از این اتفاق شاهد معرفی چیپ M1 و انواع مختلف و پیشرفتهتر آن تا M1 اولترا بودیم.