اصول طراحی کلینیک زیبایی در سال 2022

نكته كليدي درباره ايجاد حس آرامش در بيماران، به خصوص بيماران جديد، محيطي صميمي و طراحی داخلی مطب پوست و زیبایی دوستانه است. با ما همراه باشید تا به این پرسشها پاسخ دهیم و همۀ مطالب در خصوص دیزاین مطب دندانپزشکی را بررسی کنیم. البته جادوی رنگ در دکوراسیون بخصوص فضاهای درمانی را نباید نادیده گرفت رنگ های سرد مثل خانواده رنگ های آبی و سبز فضایی آرامش بخش را ایجاد خواهد کرد. هر کلینیک یا مطب دارای بخش های مختلفی میباشد که در هر یک از آنها باید به نکات مهمی توجه داشته باشیم. فقط فراموش نكنيد كه بايد يكي از رنگ ها را به عنوان رنگ غالب انتخاب كنيد تا ديگر رنگ هاي مكمل، در مركز توجه نباشند. نکته مورد توجه انتخاب نور و ترکیب رنگ مناسب برای مطب است؛ باید به صورتی انجام شود که باعث شود مراجعه کنندگان روحیه خود را حفظ کنند. مطب یا درمانگاه مکانی است که شما بخش مهمی از روز خود را در آن میگذرانید، بنابراین طراحی داخلی و چیدن وسایل درون این فضا، همچنین رنگهایی که برای وسایل و دیوارها استفاده میشود, باید به بهترین نحو و مناسب ترین شیوه باشد.

طراحی مطب پزشک هم ازاین قاعده مستثنی نیست و با ایجاد فضایی آرام، زیبا با قابلیت های فیزیکی مناسب و دسترسی های درست جهت استقرار افراد در مطب به محیطی برای جلب مخاطب تبدیل شده است. نورپردازی مناسب هم بسیار مهم است و این نورپردازی باید به گونه ای باشد که تابش نور بر سطح دیوار های فضا پخش شود. در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی مطب چشم پزشکی مانند سایر محیط های اداری و تجاری باید از قواعد چیدمان دکوراسیون داخلی پیروی نمایید. برای مثال طراحی داخلی کلینیک دندانپزشکی کودکان و یک کلینیک ترمیم و زیبایی دندانپزشکی متفاوت از یکدیگر خواهند بود. همانطور که طراحی دکوراسیون داخلی خانه با اداره یا مغازه متفاوت است، طراحی داخلی یک مطب پوست با یک مطب اطفال کاملا متفاوت و مجزاست. طراحی کلینیک پوست و مو : مشخصا دکوراسیون ومعماری داخلی فضاهای درمانی و بهداشتی مخصوصا کلینیک های زیبایی و یا کلینیک های پوست و مو از درجه ی اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که باید ضمن در نظر گرفتن کلیه ی اصول تخصصی و بهداشتی ،فضا به گونه ای طراحی شود که از نظر زیبایی شناسی بسیار چشمگیر بوده و برای کلیه ی مراجعین کاملا دلپذیر بوده و احساس آرامش به آنها دهد.

انتخاب رنگ ها در چنین فضاهایی باید بگونه ای باشد که در عین زیبایی، هم با فضای درمانی تناسب داشته باشد و هم القا کننده آرامش باشد. هردوي اين گزينه ها آرامش بخش هستند. برای ایجاد آرامش در محیط میتوانید از طبیعت کمک بگیرید. در دکوراسیون داخلی مطب مربوط به مامایی باید به امکاناتی از قبیل فضای مناسب و کافی برای نشستن بیماران، دسترسی مناسب به آسانسور، بکارگیری گیاهان روحیه بخش در محیط و … شما در طراحی داخلی مطب باید به دنبال ایدههای خلاقانه، موثر و طراحی داخلی با قیمت معقول و مناسب باشید، در ادامه این مقاله برخی نکات کاربردی مهم به شما ارائه میشود که میتواند به شما در ایجاد یک طوفان ذهنی و فکر بکر و در نهایت، آغاز یک روند طراحی منحصر به فرد پزشکی کمک کند. مثلا می خواهد از صفر فضایی را شروع به طراحی و ساخت کند و یا اینکه می خواهد فقط یک دکوراسیون جدید برای یک فضای خاص داشته باشد. رنگ بندی اتاق انتظار هم باید به گونهای باشد که شادی و نشاط را در بیمار افزایش داده و سبب سرگرمی وی شود.

بژ: رنگ های خنثی مانند بژ وقتی با دیگر رنگ های آرامش بخش ترکیب می شوند، اتمسفری خوشایند را ایجاد می کنند. در طراحی داخلی مطب شما باید برخی نکات را رعایت فرمایید تا ضمن داشتن بالاترین کارایی فضایی آرامش بخش نیز برای شما و مراجعه کنندگان به همراه داشته باشد. برای جلب اعتماد بیشتر مراجعه کنندگان، قرار دادن دیپلمها و گواهیهای کسب شده روی دیوار به صورت قاب شده روشی عالی به نظر میرسد. اگر شما مسئول طراحی دکوراسیون و چیدمان مطب پزشکان می باشید یا اگر به دنبال ایدههای خلاقانه، موثر و طراحی داخلی با قیمت مناسب هستید، در اینجا هفت راهنمایی عالی و موثر به شما ارائه می گردد که میتواند به شما در ایجاد یک ایده خلاقانه و فکر بکر و در نهایت، آغاز یک روند طراحی منحصر به فرد پزشکی کمک کند. طراحی دقیق و مناسب، ابزاری است که میتواند ارتباط بسیار خوبی بین بیمار و پزشک و کادر درمانی برقرار کند. یک ایده جالب دیگر برای تزیین و دکوراسیون مطب پزشک یا اتاق انتظار ، انتخاب آثار هنری یا چیدمانی است که انعکاسی از علایق، سرگرمیها و روحیات پزشک باشد.

احساس مکانی متفاوت دارد و با یک محیط بسیار جدید آشنا می شود و از این جهت می تواند مطب شما را بسیار منحصر به فرد کند. باید به گونه ایی طراحی شود که مخاطب حس فضای تکراری بیمارستان مانند را نداشته باشد وبعد از دیدن طراحی مطب ، حس بیمارستان را از ذهن خود خارج کند و نظرش به طراحی معماری مطب جلب شود و ارتباط برقرار کند و احساس راحتی کند. در خصوص طراحی دکوراسیون مطب پزشکان و اتاق های انتظار نیز باید موارد ضروری را رعایت کرد؛ چراکه این مکان، مکان دلهره آور و استرس زایی می باشد.

دکوراسیون منحصربهفرد و جذاب ایجاد شده است بر طبق شخصیت و ذهنیات پزشک، همچنین کمک میکند بیماران ارتباط عمیق تری با پزشک خود برقرار کنند. اگر با رنگ روشن تري تركيب شود، مي تواند ظاهري مدرن ايجاد كند، كه اين روزها براي خيلي ها جذاب است. این روزها طراحی مطب های پزشکی تغییرات چشمگیری پیدا کرده در واقع این تغییرات باعث شده اند که آن فضای خشک و بی روح به مکانی آرامش بخش و دلپذیر تبدیل شود. بهتر است، از گل های طبیعی که نمادی از شادابی و بهار می باشد. فضای انتظار بهتر است القا کننده حس آرامش باشد.

به ویژه در این روزها که رقابت بین مطبها و کلینیکهای دندانپزشکی شدید است، بدون شک بیماران مکانی را برای درمان مشکلات جسمی خود برمیگزینند که در آن راحتتر بوده و احساس آرامش بیشتری کنند. به این منظور و در جهت نیل به همه ی این جنبه ها می توان از گروه معماری بام به عنوان بهترین گروه طراحی داخلی مطب روانشناسی نام برد تا رضایت مطلوب شما را فراهم آورد. امروزه تقریبا در تمامی عرصه ها جلب رضایت مشتری از اهمیت خاصی برخوردار است. ۴- در طراحی دکوراسیون مطب ، رنگ ها و لوازم چیدمان را به گونه ای انتخاب کنید که حس آرامش بخشی را به فضا ببخشد. از طرفی دیگر انرژی مثبت را به پزشک و پرسنل القا کند.مثلاً استفاده از رنگهای آرام و ملایم مانند سفید، سبز روشن، یاسی و آبی کمرنگ میتواند یک گزینهی پیشنهادی عالی برای شما باشد. تزئین و طراحی مطب دکتر به گونه ای گرم، مبتکرانه ، ماهرانه و شیک ، یک راه عالی و بی نظیر برای ارتباط بر قرار کردن با بیماران و خلق یک تصویر حرفهای پزشکی معتبر می باشد. هر فرد تجربه انتظار در مطب دکتر را داشته باشد ، میداند که اتاق انتظار، یک مکان استرسزا می باشد.

این نوع طراحی به عنوان مثال در مطب دندانپزشکی بیماران نه تنها ترس و نگرانی ناشی از کشیدن یا پر کردن دندان خود را فراموش میکنند، بلکه کاملاً سرگرم میشوند. قرار دادن مجلات سرگرمی یا کتب مربوط به مد و فشن بر روی یک باکس مجلات در مطب پزشکان پوست و مو احتمالا ایده ایست که با استقبال مراجعان مختلف مواجه می شود و یک مانیتور برای پخش فیلم های آموزشی در خصوص مراقبت های بارداری و زایمان یا اتاقی که به جای صندلی با فرش پوشیده شده است و امکان دراز کشیدن بانوان را فراهم می کند، ممکنست مورد استقبال اغلب مراجعه کنندگان به مطب پزشک زنان واقع شود. ممكن است خيلي راحت رنگي كه دوست داريد يا رنگ هايي كه تركيب خوبي دارند را انتخاب كنيد. مطمئنا دوست نداريد بيماران قبل از معاينه يا جراحي دندان، به تشويش بيافتند. درنتيجه بايد هنگام تصميم گيري اين موضوع را به خاطر داشته باشيد تا درنهايت اتاقي به دست نياوريد كه باعث تشويش احساسات بشود. بژ. رنگ هاي خنثي مانند بژ وقتي با ديگر رنگ هاي آرامش بخش تركيب شود، محيط را خوشايند و دلپذير مي سازند.

دکوراسیون مطب پزشک با آثار هنری زیبا، عکسها، استفاده از رنگهای خنثی و آرامشبخش و مبلمانهای راحت، میتواند به بیماران کمک کند تا در حالت آرامش قرار بگیرند. دکوراسیون مطب پزشکان با آثار هنری زیبا، عکس ها، رنگ های آرامش بخش و مبلمان های زیبا و راحت، میتواند به بیماران کمک کند تا در آرامش بیشتری داشته باشند. رنگ آبی تیره، احساس غم و اندوه را بیشتر می کند از این رو در دکوراسیون داخلی در انتخاب رنگ ها دقت و احتیاط کنید. اگر در دكوراسيون مطب يا اتاق انتظار هم به عنوان متمم استفاده شود، چنين حسي را منتقل مي كند. همچنین اگر میخواهید از طراحی مطب خود برای پولسازی استفاده کنید، گزینه خوبی است؛ طبق مثالی که از یک دندانپزشک برلینی زدیم، طراحی داخلی مناسب و فرح بخش مطب، سبب افزایش حضور مشتری و حس تعلق بیشتری شد.

اگر دکتر به عنوان سرگرمی گل ارکیده پرورش می دهد، نگارهها و نقشهای گلدار را در دفتر او نمایش دهید و مطبش را با گلهای تازه ارکیده طراحی و چیدمان کنید. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با ظرافتهای اجرای دکوراسیون داخلی مطب پزشکی آشنا سازیم. در طراحی داخلی مطب خود شما باید این فضا را به شادترین مطب دنیا تبدیل کرده باشید. برای طراحی دکوراسیون مطب زنان و زایمان میتوانید از رنگهای روشن با تلفیقی از رنگ سفید استفاده کنید که نمای داخلی آرامش بخشی را ایجاد کنید. یکی دیگر از نکاتی که باید در طراحی مطب و کلینیک زیبایی در نظر بگیریم، استفاده از تابلو، پوستر و وینیل است. یکی از دلایلی که پزشک به فکر بازسازی مطب خود می افتد، کم شدن تعداد بیماران است. به ويژه در اين روزها كه رقابت بين مطبها و كلينيكهاي دندانپزشكي شديد است، بدون شك بيماران مكاني را براي درمان خود برميگزينند كه در آن تجربه متفاوتي از درمان را داشته باشند.علاوه بر اين، طراحي دكوراسيون مطب با توجه به شرايط و تخصص پزشك ودندانپزشك مربوطه و تعداد پرسنل و ميزان مراجعه كنندگان، بايد طراحي شود.